Sidebar

29
ne, bře

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Bolelo to moc. Před rokem jsem hodně polevil v jídelníčku a vrátil jsem se ke zlozvykům. Ta bolest byla hlavně ze zklamání a pravdy, kterou ukázala v nestřeženém momentu cií fotografie a potvrdila váha. 

 

 Před třemi lety jsem enskutečným způsobem zatnul zuby a dřel. Stovky naježděných nachozených naběhaných naplavaných kilometrů než jsem začal být alespoň trošku spokojený. Jenže to si může člověk dovolit v zaměstnání, když ví, že si v něm musí odsedět svých 8,5 hodiny i v pololimbu. Když člověk podniká, stává se postupně čas drahocenou komoditou. Rovnoměrně vyvážit vše dá poměrně velkou fušku. Takže jsem zapoměl na tu šílenou roční dřinu, která mi sundala 17 kilo a pomalu se dostával nekontrolou na špatnou hmotnostní hladinu.

Ono zjistit co vlastně na tělo funguje je poměrně složité a člověk musí vyzkoušet několik metod. Ona každá "dieta" změna jídelníčku funguje, ale na každého jinak. I proto jsem vypověděl smlouvu s poradkyní, neboť nechápala zásadní okolnosti mého života. Pokus - omyl, počítání, měření, kontrolování....

V listopadu 2019 jsem si ale nastavil cíle a zimní období, kdy se všichni cpou sladkostmi, tuky a vším možným jsem šel opačným směrem. I bez fyzické aktivity jsem do 28.02.2020 tedy za 4 měsíce snížil hmotnost o 7 kg a jaro je teprve přede mnou. Jaro pro mne znamená obrovské množství energie, kterou vystřelím do plavání, koloběžky, veslovacího trenažéru a posilování. 

Co jídelníček? Jediné čím se od ostatních odlišuji je neskutečně pevná vůle rozhodnutí a cestou za cílem. Ze dne na den jsem se stal celyakem (bezlepková strava), diabetikem (bez cukrů) a prokombinoval jsem nízkosacharidovou stravu zvanou low-carb s metodou přerušovaného půstu. Ano znamená to žádný cukr do kávy, žádný alkohol, žádné pečivo, žádné přílohy k masu, žádné ovoce, žádné těstoviny a rýži ale jen strava postavená na vyšším příjmu bílkovin, zeleniny a mléčných výrobcích. 

Absence sacharidů a hlavně lepku ve stravě způsobila postupný úbytek hmotnosti při optimálním zachování svalové hmoty a pro mne jeden významný bonus. Žádná únava po obědě. Můj výkon je tak v průběhu dne stabilní bez obědového útlumu a cítím se skvěle. Kupodivu se skvěle cítí i žaludek a hlava. 

Dnes jsem objevil, že Birell vyrábí nealkoholické pivo bez lepku - úžasný. 

Co tím ale chci naznačit? Jen to, že pokud máte cíl, motivaci, sen, tak se prostředky najdou a byť metodou pokus-omyl, tak se dá dokázat spoustu věcí. Vytrvat a vykašlat se na shazovače kolem vás, kteří jen demotivují, protože závidí. Do června mne čeká ještě 7 kilo, ale protože je jídelníček již stabilizovaný a bez depresivních chvil, kdy člověk smutnil, tak díky zvýšené fyzické aktivitě to bude easy. Ale pozor! Nesmí chybět ještě spokojenost a nenakládat si na hlavu ten stres. Stres má rád čokoládu, koblížky, slaninu,.......

Tož narozeniny, tentokrát se na vás těším. Letos jsme začali dobře ve všech ohledech života a máme v tomto roce dobře našlápnuto. 

 

Joomla SEF URLs by Artio