Sidebar

31
út, bře

Masáž jako taková se již v dávných dobách těšila zájmu široké veřejnosti a od poloviny 20. století její obliba ještě stoupá. Není to jen kvůli větší informovanosti okolí a její snazší dostupnosti, ale v první řadě sedavým způsobem života a nedostatkem aktivního pohybu. Proto dochází u stále větší části populace k funkčním poruchám pohybového aparátu a masáž je jednou z účinných metod využívaná k mírnění jejich příznaků.

Představte si, že narazíte na 45-letého Ing. blba s x letou prací ve stavebnictví, který působí jako hlavní stavbyvedoucí v nevýznamné uherskobrodské stavební firmě, který je skoro ochoten s Vámi válčit jen kvůli tomu, že jeho bývalá manželka prodává baráčky ze skořepinových tvárnic a vnitřním zateplením a on je velkým zastáncem betonu a vnitřního zateplení. 

U většiny nových domů se sklepy kvůli své ceně přestali stavět, když 1 m3 vychází na 5 až 7 tisíc korun. U starších budov jsou základní součástí stavby. Aby sklep byl 100 % funkční, tak se o něj musí pečovat a pravidelně kontrolovat jeho stav. Pokud ve sklepě cítíte závan plísně a hniloby, tak začněte něco dělat !

Tento článek je zaměřen na možnosti projektanta ve spolupráci s facility manažerem ovlivnit náklady stavebního díla spojené s jeho životním cyklem. Na příkladě stavby rodinného domu jsou využity poznatky z facility managementu. 

Nejsem upřímně řečeno zastáncem dřevostaveb. Lidi, stavebníci se dnes dívají na dřevostavby tak, že je to levné a rychlé. Levně nabyl rychle pozbil. 

Zoufalý, až kritický nedostatek lidí ve stavebnictví se podepsal na extrémním zvýšení cen stavebních prací. Zatímco od roku 1996 do roku 2016 se průměrná cena stavebních prací na metr čtvereční u kancelářských budov prakticky nezměnila, za poslední dva roky stoupla o 50 procent, u bytových projektů až o 70 procent. Pozor ! Bude hůř. 

Je to už hodně dlouho co jsem psal kritiku a recenzi na poptávkové servery. Hodně jich naštěstí pochcípalo stejně jako slevomatů a beztak se některé B2B portály drží zuby a nehty. Bodejď by ne...

Hele človíčku, zamyslel si se někdy nad tím, co všechno tvoje ruka v životě dokázala? 

Všichni chlapi by se mohli zamyslet nad tím, proč masérovi ženy uléhají na stůl úplně nahé a ještě mu za to zaplatí. Když se masérovi občas přihodí, že tam ulehne i chlap, tak to je vyjímka a známka, že je dobrej. Napadla mne taková zajímavá úvaha, tak se s ní svěřím širokému čtenářstvu pěti lidí. 

Britský autor Graham Greene ve své knize "Způsoby útěku" z roku 1980 přesně vyjádřil, co většina spisovatelů ví, když má před sebou nepopsaný list papíru nebo sedí před prázdným monitorem počítače: „Psaní je forma terapie a někdy se divím, že všichni ti, kteří nepíšou, se dokážou vyvarovat šílenství, melancholie, paniky a strachu, které jsou člověku vlastní.“

 

Firmy začínají lapat po dechu, nedostává se jim pracovních sil, a tím pádem růstu a tím pádem peněz a tím pádem padají a padají. Ekonomové na rok 2019 nevěstí nic dobrého, takže firmám hází pod nohy ještě škaredější vyhlídky a blbou náladu. 

Můžete být nejlepší masér, masérka v širokém okolí a lidi se o Vás budou prát. Budou stát fronty a čekací lhůta se na masáže ve Všem salonu prodlužuje a prodlužuje. Trpělivý vydrží, vlezlí se vnutí na mimořádné hodiny, nespokojení budou stejně prudit a spokojení budou doporučovat. Všichni a bez vyjímky, ale za Vaše masáže budou muset platit. Slovo platit je nepěkné slovo, ale jinak to nelze.

Další články...