Sidebar

28
út, led

Podnikatelský záměr: Masážní salon

Podnikatelský záměr je hned druhý krok, který musíte udělat po rozhodnutí se stát masérem. Není to jen o tom investovat do kurzu a získat certifikát. Pokud hned po kurzu nebudete masírovat a to na plné koule, vše zapomenete. O anatomii nemluvě. Podnikatelský záměr je soustava informací, která je důležitá jen pro jednoho člověka a to jste vy. Pokud jej budete chtít předložit v bance kvůli půjčce na rozjezd podnikání, fajn, ale o to víc se mu věnujte. 

Zřízení provozovny maséra

Rozhodnutí stát se profesionálním masérem, to je první krok na cestě, která každého maséra čeká. Cesta to je krásná, hladká, plná vůní, olejů a tepla.

Jeden můj dnes už bývalý kolega z Prahy se pustil do projektu, který má co dočinění s tím, co do sebe každý den nalévám po litrech. Pustil se do kafe ve všech jeho podobách. Na tomto poli mu přeji hodně úspěchů, protože to druhé pole, které obhospodařuje je stále plné plevelu. No, ale podívejme se na to co tolik milujeme bez růžových brýlí. 

Novinářská lůza minulý týden na hradě odrovnala krásně kosený anglický trávník jen aby se dozvěděla z úst šedivého vypelichaného vlka, jak tupá a deprimovaná hovada jsou. Technicky vzato při pálení ruské vlajky na hradě za jejich přítomnosti vyvolává otázku, jestli jim obstarožní stařík stojí za to. 

Trvalo to neskutečné tři roky a dnes přišlo rozhodnutí. Je pro mne sice nepříznivé, ale špatných zpráv v životě je stejné množství jako těch dobrých, protože tak to má být.

Proč si někteří lidi úmyslně pod sebou řežou větev? Na jednom nejmenovaném diskusním fóru, jsem sledoval komentáře pod příspěvkem, kde paní majitelka restaurace řešila paralelně nedostatek zaměstnanců v oboru s "případkem", kdy vyhodila číšníka, protože občas přišel do práce pozdě. Ale tato příhodička není ta, která mne zase posadila do židle. Je tu druhá...pro mne zajímavá.

Je krásné sluníčkové počasí, vítr si pohrává s kadeřemi na mých svalnatých ojedinělých lýtkách a já zakusuji počátek své svobody. Nikoli té skutečné svobody, kterou si málokdo uvědomuje, když třeba opustí vězení a nadechne se, ale svobody související s nakopnutím svého života odchodem ze zaměstnaneckého svazku. Ježišmarjá to to trvalo.

V roce 2015 jsem v zaměstnání narazil na jeden zajímavý trend. Ekonomická krize odezněla a stavebnictví se dostávalo pomalu z kocoviny. Zakázek pomalu přibývalo, ale nebylo s kým spolupracovat.

No ani ne tak u českého rybníka, jako u moře, kde některé látky používané v opalovacích krémech poškozují korálové útesy. Technicky vzato je poškozuje kde co, ale v posledních letech to vzalo drtivý spád. 

V rádiu vždy takový pichlavý reklamní spot na něco co ostatní města prostě nemají. Jedině Brno se může chlubit tím, že společnost Okay se na každou zastávku šaliny snaží protlačit svůj maloobchodní řeťezec s potravinami. No, jenže...

UžVím, proč bych si nikdy v této bance nezaložil účet, UžVím proč bych do této banky neposlal ani svého největšího nepřítele (Socialbakers). Protože, ikdyž mám své nepřátele co mi kradou sen, neskutečně nerad, tak přesto nejsou takový jelimani jako v České spořitelně? Nebo snad ano? Proč?

Prvotní motivací zajímat se o číslo pí bylo pro lidi to, že si všimli, že poměr obvodu kruhu vůči jeho průměru je u jakkoliv velkého kruhu vždy stejný – přesně pí, přibližně tedy 3,14... desetinný rozvoj tohoto čísla je nekonečný, číslo pi patří do množiny čísel, kterým říkáme iracionální.

Další články...