Sidebar

31
út, bře

Tak jsem se podíval co se děje i v tom světě Gamee za novinky a nic zásadního se nezměnilo. Krásně nastartováno na prodej celé firmy společnosti Facebook a jedna novinka...

První vlastní dům? To není jen střecha a cihly pod ní. Je to výsledek velkého odhodlání, dřiny, starostí, času i peněz a tvoří centrum nového života jeho majitele. O to víc zamrzí pochybnosti o správnosti rozhodnutí či poznání, která jsme měli vědět, než jsme začali stavět.

Nemohu k tomu najít pozitivní vztah. Je to jako vztah k politice. Nemám ji rád, ale bez ní by ten svět asi nefungoval. Zákazníci mají rádi masáže, mají rádi maséra a většinou nemají rádi zaměstnavatele. Aby si zaměstnavatel udržel v dnešní době zaměstnance musí vynaložit obrovské úsilí. Průzkumy ukazují, že mezi benefity pro spokojenost na pracovišti není na prvním místě výše mzdy.

Slevomat pro maséra? Trest.

Setkal se s nimi snad už každý. Jedná se o služby, které nabízí zákazníkům za nákup poukázek výrazné slevy. Dnes se podíváme na tuto formu podlezlého marketingu, který vám může spíše ublížit. 

Podnikatelský záměr: Masážní salon

Podnikatelský záměr je hned druhý krok, který musíte udělat po rozhodnutí se stát masérem. Není to jen o tom investovat do kurzu a získat certifikát. Pokud hned po kurzu nebudete masírovat a to na plné koule, vše zapomenete. O anatomii nemluvě. Podnikatelský záměr je soustava informací, která je důležitá jen pro jednoho člověka a to jste vy. Pokud jej budete chtít předložit v bance kvůli půjčce na rozjezd podnikání, fajn, ale o to víc se mu věnujte. 

Zřízení provozovny maséra

Rozhodnutí stát se profesionálním masérem, to je první krok na cestě, která každého maséra čeká. Cesta to je krásná, hladká, plná vůní, olejů a tepla.

Jeden můj dnes už bývalý kolega z Prahy se pustil do projektu, který má co dočinění s tím, co do sebe každý den nalévám po litrech. Pustil se do kafe ve všech jeho podobách. Na tomto poli mu přeji hodně úspěchů, protože to druhé pole, které obhospodařuje je stále plné plevelu. No, ale podívejme se na to co tolik milujeme bez růžových brýlí. 

Novinářská lůza minulý týden na hradě odrovnala krásně kosený anglický trávník jen aby se dozvěděla z úst šedivého vypelichaného vlka, jak tupá a deprimovaná hovada jsou. Technicky vzato při pálení ruské vlajky na hradě za jejich přítomnosti vyvolává otázku, jestli jim obstarožní stařík stojí za to. 

Trvalo to neskutečné tři roky a dnes přišlo rozhodnutí. Je pro mne sice nepříznivé, ale špatných zpráv v životě je stejné množství jako těch dobrých, protože tak to má být.

Proč si někteří lidi úmyslně pod sebou řežou větev? Na jednom nejmenovaném diskusním fóru, jsem sledoval komentáře pod příspěvkem, kde paní majitelka restaurace řešila paralelně nedostatek zaměstnanců v oboru s "případkem", kdy vyhodila číšníka, protože občas přišel do práce pozdě. Ale tato příhodička není ta, která mne zase posadila do židle. Je tu druhá...pro mne zajímavá.

Je krásné sluníčkové počasí, vítr si pohrává s kadeřemi na mých svalnatých ojedinělých lýtkách a já zakusuji počátek své svobody. Nikoli té skutečné svobody, kterou si málokdo uvědomuje, když třeba opustí vězení a nadechne se, ale svobody související s nakopnutím svého života odchodem ze zaměstnaneckého svazku. Ježišmarjá to to trvalo.

V roce 2015 jsem v zaměstnání narazil na jeden zajímavý trend. Ekonomická krize odezněla a stavebnictví se dostávalo pomalu z kocoviny. Zakázek pomalu přibývalo, ale nebylo s kým spolupracovat.

Další články...